5 ootamatut meetodit ideede leidmiseks ja oma loovuse treenimiseks

Keegi on öelnud, et ajurünnaku korraldamine ainult siis kui panused on kõrged (=lahendatav väljakutse väga oluline), on sama "tark tegu" kui minna maratoni jooksma ilma eelneva treeninguta.

Korjasime siia postitusesse 5 erinevat ajurünnaku meetodit, mis esmapilgul võivad isegi totrad tunduda, aga ei ole seda.

Kuigi mõned nendest on kasutatavad ka ideede otsimiseks, on need eelkõige siiski mõeldud oma "loovusmuskli" treenimiseks enne maratoni. Proovi!  

J.K. Rowling ajurünnak

Legend räägib, et  J.K. Rowling alustas oma kuulsa Harry Potteri saaga kirja panemist kasutades selleks salvrätikuid. Meil pole aimugi, kas see legend vastab tõele või mitte, aga sellest, et selline lähenemine on pop, annab tunnistust kasvõi see, et Dan Roam on sellel teemal terve raamatu kirjutanud - vaata siit.

Tegelikult on see suurepärane viis konkreetsete ideede kirja panemiseks. Miks? Sest sinna on nii halb kirjutada, et sa jätad igasuguse tühja jutu ära ja paned kirja ainult selle vähese, mis on hädavajalik. See sunnib sind asja läbi mõtlema.

Mine kohvikusse ja proovi!

10 ideed iga päev

Tekitada endale harjumus panna iga päev kirja 10 ideed.  Läbi aegade ühe produktiivseima leiutaja -  Thomas Alva Edissoni - nimel on üle maailma rohkem kui 2000 patenti. Kui ta 1931 aastal suri leiti tema materjalide seast üle 3500 märkmiku - ta kirjutas iga pisikese idee üles. Kas need olid kõik head ideed? Muidugi mitte.

Ära sina ka muretse, kas sul on head ideed, kaua nende elluviimine aega või raha nõuaks või kas sul on vajalikud oskused. Pane kirja ideed, mida oleks äge ära teha. Miks neid kirja panna? Nii treenid oma tähelepanu ja seoste loomise oskust. Raske õppustel, kerge lahingus.

Ajurünnak seltskonna ees

Meil kõigil on häid sõpru, kellega saab kõike jagada. Sul ka. 

Järgmine kord kui ideede leidmisega hädas oled, kasuta neid ressursina. Kutsu nad külla, hangi (paber)tahvel, istuge ringis selle ümber ja ütle midagi sellist: "Mul on vaja asi X läbi mõelda. Ma kohe selgitan teile, milles probleem seisneb ja pakun oma lahenduse, teie mõelge kaasa." Tõenäoliselt enne kui jõuad probleemi selgitamisega lõpule on sul endal juba lahendusidee või selle alge käes. Oma mõtete valjusti välja rääkimine sunnib sind oma peas korda looma ning see aitab ka uusi lahendusi nägema hakata.

Kirjuta vale käega

Kui oled paremakäeline, kirjuta vasakuga. Kui vasakukäeline, siis paremaga. Seda võtet kasutatakse, et õppida minimalismi tähtsust. Kui kirjutad vale käega, siis käib üsnagi närvidele kui aeglane on see protsess ning kui kole on su käekiri. Alateadlikult hakkad väga hoolega valima kuidas asju konkreetselt väljendada ja mõtlema sellele, mida sa päiselt öelda tahad. 

Mine jalutama

Liikumine ja mõtlemine on seotud - jalutajad on 60% paremad probleemide lahendajad kui need, kes ei jaluta.  Ei usu? Loe seda uuringut siit.

Jalutamist kui ideede leidmise vahendit on kasutanud paljud suured loojad - Beethoven, Goethe, Dickens, Darwin, Steve Jobs jpt. Kui see nende jaoks toimis, toimib ka sinu jaoks. Aga võta märkmik kaasa - siis saad tekkivad mõtted kirja.

Muide, kõigest juba 30 minutiline igapäevane jalutuskäik on kasulik su tervisele, kirjutab see uuring siin.

Foto: tetrise mehe Michael Johanssoni installatsioon "Self Contained"

Me aitame ideed kasvama panna. Kuidas? Aidates vahetada vaatenurka. Kui arvad, et me saame abiks olla, siis võta ühendust ja räägime.