Ennustused lähitulevikuks?

"Mis oleks kui ..." küsimused on jube põnevad. See vana tõdemus tuli meelde kui lugesin ajakirja Futurist selle aasta raportist avaldatud kümmet ennustust. Nad on 25 aastat avaldanud oma tulevikuennustusi ja üsna mitmeid olulisi asju üles tõstnud, näiteks pöördelised interneti arengud ja külma sõja lõpu. Nad ei tee detailseid ennustusi, nad pigem soovivad käivitada arutelusid.

Võta nüüd korraks aeg maha ja mõtle, mis oleks kui läheks täide kaks nende selle aasta kümnest ennustusest - üks mis ütleb, et juba lähiaastatel näeme mõtte teel juhitavaid seadmeid, ja teine, mis lubab rääkivaid otsingumootoreid?

Kumbki ei ole väga suur utoopia. Wisconsini ja Michigani ülikooli teadlased on juba esitlenud mõtte teel juhitavat klaviatuuri ning Northeasterni ülikoolis demonstreeriti mõtte teel juhitavat robotit.

Mis puudutab rääkivat veebi, siis semantilise veebi tekkimisest on ju räägitud juba vähemalt viis aastat. Üheks selle tekkimise eelduseks peab Futurist seda, et inimesed veedavad enamuse päevast mõne kaamera valvsa pilgu all ja alati on lähedal mõni mikrofon - enamus meie toimetamisi juba salvestatakse või seda on ülikerge teha. Lähedasel teemal kirjutas hiljuti ka Telegraph, mis leidis samuti, et et järgmine suur läbimurre on informatsiooni arhitektuuri muutmine - info saab olema omavahel veelgi enam lingitud ja omavahel suhtlev ning see loob täiesti uued võimalused info otsimiseks, haldamiseks, organiseerimiseks ja kasutamiseks.

Kui vaadata, mis kogu veeb 2.0 ümber toimub, siis pole ju kahtustki, et sellised arengud mõjutavad otseselt ka kõiki organisatsioone. Aga kuidas?

Pane kirja vähemalt 20 esimest pähetulevat ideed selle kohta, kuidas sellised arengud Sinu äri või igapäevast elu mõjutaks. Jaga oma mõtteid meiega ka :-).