Kommenteeri

Aida suvekooli tootearenduse tehnika #3: iseenesestmõistetavuste kahtluse alla seadmine

Meil on käimas suvekool – jagame juuli jooksul 11 mõtlemise tööriista toodete ja teenuste arendamiseks. See on suvekooli postitus nr 3. Suvekooli tutvustuse ja esimese tööriista koos juhendiga leiad siit, teise leiad siit.
iseenesestmistetavuse kahtluse alla seadmine
Lõuendi ülesehitus

  • Sellel lõuendil on üks väli info kogumiseks (iseenesestmõistetavad asjad Sinu äris), üks ideede jaoks (kuidas äri ikkagi edukalt toimiks kui see iseenesestmõistetavus ei kehtiks) ning üks järelduste ja/või tootearendusideede kirja panemiseks.


Vajalikud töövahendid

  • Lõuend ja suur sein. Kui töötate mitmekesi, siis soovitame selle suurelt välja printida (faili saad alla laadida siit) ja seinale kleepida (selleks sobib teip või "näts").

  • Post-it paberid - nendega on lihtsam ideid lõuendile panna ja sealt eemaldada.

  • Peened markerid Post-it paberitele ideede kirja panemiseks. NB! Üks idee ühele paberile, siis on mugavam neid ümber tõsta, eemaldada jne.


Lõuendi kasutamine

  1. Alustage vasakust tulbast ja pange kirja kõik teie toote või teenuse omadused, mida klient peab iseenesestmõistetavaks. Millised on nn rusikareeglid? Näiteks nii restoranipidaja kui külastaja jaoks on enamasti loomulik, et klient maksab hea toidu eest. Pange kõik sellised asjad kirja.

  2. Liikuge teise lahtri juurde ja mängige nende eelmisesse lahtrisse kirja saanud rusikareeglite ellimineerimise mängu – mõelge, milline oleks töötav ärimudel, kui need iseenesest mõistetavad asjad ei kehtiks! NB! Võtke need ette ükshaaval. Kui jätkata eelmises punktis alustatud restorani näidet, siis kas teadsid, et Moskvas on kohvik „Tsiferblat”, kus ei pea toidu eest maksma, aga tasuda tuleb kohvikus oldud aja eest: 1 minut maksab hoopis 3 rubla? Või teine näide - kohvikus Kashiwa Mystery Cafe, tuuakse Sulle eelmise kliendi poolt tellitud toit ja Sinu tellimus antakse järgmisele kliendile.

  3. Järelduste tegemiseks vaadake kirja saanud infot ja pange alumisse lahtrisse kirja millised teise lahtri mõtted on jumekamad ja crazy´-imad - ehk sellised, mida tasub edasi arendada.


Järgmine kord juba uus tehnika, seniks aga proovige ja jagage seda ka sõpradele-tuttavatele!

 

Lisa kommentaar

Email again: