Kommenteeri

Aida suvekooli tehnika #8: omaduste ülekandmine

Meil on käimas suvekool – jagame 11 mõtlemise tööriista toodete ja teenuste arendamiseks. See on suvekooli tööriist nr 8. Suvekooli tutvustuse ja esimese tööriista koos juhendiga leiad siit, teise leiad siit, kolmanda siit, neljanda siit ning viienda kuni seitsmenda siit.
omaduste lekandmine
Lõuendi ülesehitus

  • Juba tuttaval viisil on ka seekordsel lõuendil kolm välja - üks doonortoote kirjeldamiseks, teine ideedeks kuidas neid omadusi oma tootel rakendada ja kolmas järelduste ja/või tootearendusideede kirja panemiseks.


Vajalikud töövahendid

  • Lõuendid ja suur sein. Kui töötate mitmekesi, siis soovitame need suurelt välja printida (failid saate siit ja seinale kleepida (selleks sobib teip või “näts”).

  • Post-it paberid – nendega on lihtsam ideid lõuendile panna ja sealt eemaldada.

  • Peened markerid Post-it paberitele ideede kirja panemiseks. NB! Üks idee ühele paberile, siis on mugavam neid ümber tõsta, eemaldada jne.


Lõuendi kasutamine

  1. Enne lõuendi juurde asumist valige doonortoode või -teenus (ärge otsige sobivat - valige täiesti juhuslik doonor).

  2. Alustage vasakust tulbast ja pange kirja kõik doonortoote omadused.

  3. Liikuge teise lahtri juurde, vaadake iga omadust eraldi ja sõnastage kuidas te seda oma toodete või teenuste juures kasutada saaksite. Ideede arukus pole hetkel oluline, tähtis on, et leiaksite võimaluse iga omadust rakendada oma toote juures.

  4. Järelduste tegemiseks - see on kolmas lahter - vaadake teise lahtri tooreid ideid, arendage neid, valige asjalikumad (NB! See ei tähenda "tavalisemad") ning pange kirja need ideed, millega tasub edasi tööd teha.


Järgmine kord juba uus tehnika, seniks aga proovige ja jagage seda ka sõpradele-tuttavatele!

Lisa kommentaar

Email again: