Kommenteeri

Aluspesu kuumaksuga. Imelik?

Kuidas Sulle tundub idee hakata müüma alusepesu kuutasu eest? Jabur? Aga sokke? Esmapilgul totter mõte? Kõlab nagu aluspesu rent? Kui enam vaja pole, siis viid tagasi, et järgmine saaks laenutada? Või on see hoopis mingi veider premiumpesu järelamaks wannabe-dele?

Tegelikult on need viimased mõtted muidugi valed, aga selline päris nutikas ärimudel toimib küll - vaata ise monthlysocks.com ja monthlyboxers.com. Nende mõlema taga on sama firma, aga kui guugeldada, siis näiteid on teisigi.

Idee on lihtne - kuna sokid kuluvad auklikuks ning keegi neid tänapäeval enam ei nõelu, siis on mugav kui kindla kuumaksu eest tulevad Sulle teatud regulaarsusega uued sokid postkasti. Sinu suurus, värv ja kogus. Lihtne! Ja ei tundugi enam üldse jabur.

Aga kui keegi tõsimeeli oleks järgmisel ajurünnakul pakkunud välja idee, et hakkame kuumaksu alusel aluspesu müüma, siis kui kaua oleksite seda ideed kaalunud? Teada-tuntud asi tundub meile õigem ja usaldusväärsem, uudne asi aga kahtlasem, teavad psühholoogid juba ammu. See ongi põhjus, miks te selle ettepaneku üle tõenäoliselt liiga pikalt ei oleks arutanud.

Ma tean, et Sa suure tõenäosusega ei müü sokke. Ega aluspesu. Hoia see endal lihtsalt metafoorina meeles kui järgmine kord uute võimaluste üle arutate :-).

 

Lisa kommentaar

Email again: