Kommentaarid (4)

Lihtne nipp elluviimise suurendamiseks ja edasilükkamise vähendamiseks

"Mulle meeldivad tähtajad - nad teevad imearmsat häält kui nad mööda lendavad," ütles briti ulmekirjanik Douglas Adams.

Kauges tulevikus oleva tähtaja jaoks täna tegutsema hakkamine on enamike jaoks paras pähkel - aega ju on. Kuidas seda edasilükkamist murda ja olla parem asjade elluviija?
Psühholoogid, kes uurivad elluviimist ja edasi lükkamist, ütlevad, et enamus inimeste minapilt sisaldab kahte "mind" - tänane mina ja homne mina. Ja loomulikult on tänane mina olulisem. See väljendub hästi näiteks säästmises - miks säästa tuleviku jaoks, kui saaksin täna osta selle uue vidina või need kihvtid kingad, küsib enamus ja teab vastust :-).

See uuring aga annab nipi kuidas "sundida" ennast ka tuleviku vajaduste nimel täna pingutama - kaugel olevatest tähtaegadest tuleb mõelda päevades, mitte kuudes või aastates, siis vähendad edasi lükkamise tõenäosust ning alustad tööga varem. Selles uuringus toob Dr. Daphna Oyserman (California ülikool) välja, et kui näiteks katsealustel paluti hakata raha säästma vastsündinud lapse ülikooli õppemaksu jaoks, siis need, kelle laps läheb ülikooli 6570 päeva pärast olid valmis säästma hakkama neli korda varem kui need, kelle laps läheb ülikooli 18 aasta pärast.

Niisiis - mitme päeva pärast Su pikaajalise eesmärgi tähtaeg on?

NB! Kuidas ettevõtte või meeskonna eesmärke tükeldada ning meeskonnaliikmete vahel ära jagada ja edusamme iganädalaselt ühiselt monitoorida, saad õppida selles töötoas.


Me aitame ideed kasvama panna. Kuidas? Aidates vahetada vaatenurka. Kui arvad, et me saame abiks olla, siis võta ühendust ja räägime.

Lisa kommentaar

Email again:
Kommentaarid (4)
KDSYjLBuaT tEiZKmAL · 12. jaanuar 2020
ahuoLxnZtBTGMj hSfltKdRCNwiFB · 12. jaanuar 2020
eyCUPRbpYEluq RTMPtfSjNJGw · 8. märts 2020
pogwTmuPfsqjlVHO mMaLXPKusNyd · 8. märts 2020