Kommenteeri

Ideede genereerimise tehnika: Leonardo ideekarp

Leonardo ideekarp on ideede genereerimise tehnika, mis aitab väljakutse erinevate lahenduste parameetreid kombineerida uuteks ideedeks.

Leonardo da Vinci ise kasutas seda nii oma kuulsate karikatuursete peamotiivide joonistamisel kui ka leiutamisel.

Protsess ise on suhteliselt lihtne:

  1. Sõnastage lahendatav väljakutse.
  2. Määratlege lahenduse parameetrid / omadused.
  3. Tehke üks tabel, kus iga parameeter on üks tulp ning tabeli read on täidetud selle parameetri juhuslike vastuse variantidega (vt näide allpool).
  4. Looge erinevatest lahtritest juhuslikke kombinatsioone ja proovige neid "tõlkida" kasutatavateks ideedeks.

Näide:

Oletame, et otsime uue koolitustoote ideed. Parameetrid, mille kaudu saaks koolitustoodet kirjeldada, võiksid olla näiteks: toimumise koht, sihtgrupp, turunduskanal, formaat, valdkond. Nendest saab tabeli päis.

Seejärel täidame tabeli sisu kirjutades võimalikeks toimumiskohtadeks näiteks: vabas õhus, kliendi juures, turismitalus, hotellis. Sama juhuslikult täidame teised tulbad.

Nüüd on vaja luua juhuslikke kombinatsioone - näiteks heidame viis korda täringut ja saame kombinatsiooni 1-2-4-3-1. Meie näite puhul oleks see siis seminariformaadis väikefirmade juhtidele suunatud müügikoolitus, mis toimub vabas õhus.

Seda sammu peaks siis kordame piisava hulga erinevate kombinatsioonide saamiseni. Seejärel arutage, mida ja kuidas nende ideede juures muuta/täiendada, et need oleks kasutatavad. Ah, et miks neid totrusi genereerida kui pärast peab neid kasutatavateks "tõlkima" hakkama? Väga lihtne - juhuslik kombinatsioon viib Su mõtte uude alguspunkti ja tõmbab laiemaks selle skaala, kust ideid otsite.

 

 

Lisa kommentaar

Email again: