Kommenteeri

Kuidas tunda ära otsustamist vajav olukord?

mm
"Lavatagusel alal ei tohi olla ühtegi pruuni M&M’i kommi, vastasel korral jäetakse kontsert ära ja korraldaja tasub täies ulatuses kompensatsiooni." See oli megabänd Van Haleni poolt kontserdikorraldajatega sõlmitavas lepingus paragrahv 126.

Mis see siis on? Jabur kapriis? Mitte päris.

Uude kontserdipaika jõudes kontrollis bänd esmalt kas eelpool nimetatud nõudmine on täidetud - kui ei olnud, oli see viide, et korraldaja kas ei ole viitsinud lepingut korralikult läbi lugeda või suhtub selle täitmisesse hooletult. Mõlemal juhul võib karta, et lohakalt on täidetud ka show õnnestumiseks vajalikud tingimused ning kogu kontsert võib ebaõnnestuda. Teiste sõnadega - see oli olukord, mida oli vaja täpsemalt uurida ja kus oli vaja teha otsus.

Seega - ei mingit staaritsemist, vaid hoopis nutikas vahend kontrollimaks, kas korraldaja viitsib lepingu läbi lugeda ning on pühendunud.

Dan ja Chip Heat jutustavad selle loo oma varsti ka eesti keeles ilmuvas raamatus "Otsustamise neli sammu" . Nad leiavad, et bändi liider David Lee Roth oli korraldusgeenius, kes oli leidnud nutika viisi, kuidas kiiresti selgeks teha, kas korraldusmeeskond ja lavatöölised on piisavalt hoolikad, kas nad on pikka ja detailiderohkesse lepingusse süvenenud ning kas nad on oma "autopiloodi" välja lülitanud.

On Sul mingi nipp või indikaator, mis annab märku kui on vaja otsustamist ootavat olukorda märgata ja tavalisest rohkem süveneda?

 

Lisa kommentaar

Email again: