Kommenteeri

Loovustehnika: kui lennuk maanduks tagurpidi

"Loovus on oskus näha seoseid seal, kus neid ei ole," ütles Thomas Disch. Teiste sõnadega - see on oskus luua uusi seoseid. Kas see on oskus, mis mõnedele on kaasa antud ja teistele mitte? Võib olla. Kas see peab nii olema, et mõned oskavad neid seoseid luua ja teised mitte? Kindlasti mitte - see on treenitav oskus.


Allpool on toodud välja üks lihtne tehnika selle oskuse treenimiseks - harjuta ise üksinda või koos meeskonnaga. Viimane, kusjuures, on tõhusam, sest siis saate oma lahendusi jagada ja võrrelda, mis omakorda käivitab uusi ideid. Ära lase ennast segada sellest, et see harjutus tundub tobe.
Lennuk maandub tagurpidi. Mis on selles positiivset? Pane oma tavalised mõtted kõrvale ja lase ajul hullata.

Vajalikud töövahendid: pabertahvel, markerid ja post-it paberid.

Töökorraldus:
  • Joonista pabertahvlile tagurpidi lennuk.
  • Anna osalejatele veidi aega - palu kõigil panna paberlehekestele kirja nii palju positiivseid asju kui võimalik. Jah, ma tean, et alguses tundub, et ühtegi positiivset asja selle sündmuse juures ei olegi - loe Dischi mõtet uuesti.
  • Rääkige kordamööda oma ideedest, arutage nende üle. Vaadake, mis seosed tekivad, mida uut suudate koos mõelda.
Miks seda teha? Harjutus on mõeldud uute seoste nägemise treenimiseks. Jah, see olukord lennukiga on jabur, aga järgmine kord kui keegi ütleb ajurünnakul idee, mis esmapilgul tundub ebasobiv, on sellise mõtlemisega võimalik leida uusi vaatenurki, mis võivad (aga ei pruugi) idee väärtuslikuks muuta. Loovus on treenitav oskus.

Lisa kommentaar

Email again: