Kommenteeri

Aida suvekooli tehnika #4: trendide kasutamine

Meil on käimas suvekool – jagame juuli jooksul 11 mõtlemise tööriista toodete ja teenuste arendamiseks. See on suvekooli postitus nr 4. Suvekooli tutvustuse ja esimese tööriista koos juhendiga leiad siit, teise leiad siit ja kolmanda siit.
trendide rakasutamine
Lõuendi ülesehitus

  • Sellel lõuendil on üks väli info kogumiseks (trendid), üks võimaluste kirja panemiseks (milliseid võimalusi konkreetne trend võib luua) ning üks järelduste ja/või tootearendusideede kirja panemiseks.


Vajalikud töövahendid

  • Lõuend ja suur sein. Kui töötate mitmekesi, siis soovitame selle suurelt välja printida (faili saad siit: trendide kasutamine) ja seinale kleepida (selleks sobib teip või “näts”).

  • Post-it paberid – nendega on lihtsam ideid lõuendile panna ja sealt eemaldada.

  • Peened markerid Post-it paberitele ideede kirja panemiseks. NB! Üks idee ühele paberile, siis on mugavam neid ümber tõsta, eemaldada jne.


Lõuendi kasutamine

  1. Alustage vasakust tulbast ja pange kirja kõik trendid, mis teie valdkonnas ja maailmas laiemalt on. Mõelge nii nendele, mis juba kõigile teada kui ka nendele, mis on alles võib-olla tärkamas ning mida konkurendid pole veel märganud. Tehke alguses nii pikk nimekiri kui suudate, seejärel valige need, mille mõju on tõenäoliselt suurim.

  2. Liikuge teise lahtri juurde, vaadake iga trendi eraldi ja sõnastage võimalus, mis selle trendi puhul tõenäoliselt tekib.

  3. Järelduste tegemiseks - see on kolmas lahter - vaadake võimalusi ning rünnake aju eesmärgiga leida tootearenduse ideid, mis neid võimalusi aitaks ära kasutada.


Järgmine kord juba uus tehnika, seniks aga proovige ja jagage seda ka sõpradele-tuttavatele!

Lisa kommentaar

Email again: