Kommenteeri

Aida suvekooli tehnikad #5-7: ideede näppamine

Meil on käimas suvekool – jagame 11 mõtlemise tööriista toodete ja teenuste arendamiseks. See on suvekooli postitus nr 5. Suvekooli tutvustuse ja esimese tööriista koos juhendiga leiad siit, teise leiad siit, kolmanda siit ja neljanda siit.
ideede nppamine teine ri
Lõuendi ülesehitus

  • Seekord on meil kolm lõuendit. Olemuselt on need väga-väga sarnased - erinev on vaid koht, kust peaks ülevõtmisväärseid ideid otsima. Esimesel lõuendil soovitame otsida neid konkurentide juurest, teisel teistest ärivaldkondadest ja kolmandal teistest eluvaldkondadest (näiteks kultuurist, spordist, poliitikast, haridusest jne).

  • Nendel lõuenditel on üks väli info kogumiseks (Kust saaks ideid laenata?), üks võimaluste kirja panemiseks (Kuidas seda Sinu tootel kasutada?) ning üks järelduste ja/või tootearendusideede kirja panemiseks.


Vajalikud töövahendid

  • Lõuendid ja suur sein. Kui töötate mitmekesi, siis soovitame need suurelt välja printida (failid saate siit: konkurendid, teised ärivaldkonnad, teised eluvaldkonnad; NB! Soovitame neid kasutada just eespool nimetatud järjekorras!) ja seinale kleepida (selleks sobib teip või “näts”).

  • Post-it paberid – nendega on lihtsam ideid lõuendile panna ja sealt eemaldada.

  • Peened markerid Post-it paberitele ideede kirja panemiseks. NB! Üks idee ühele paberile, siis on mugavam neid ümber tõsta, eemaldada jne.


Lõuendi kasutamine

  1. Enne lõuendi juurde asumist defineerige lahendatav probleem ning mõelge, kes on sama probleemi edukalt lahendanud. Detailsemad juhised selle jaoks leiate sellest postitusest.

  2. Alustage vasakust tulbast ja pange kirja kõik "näppamisväärsed" ideed (vastavalt kasutatavale lõuendile keskendu konkurentidele, teistele ärivaldkondadele või teistele eluvaldkondadele). Inspiratsiooniks võite lugeda ka seda või seda lugu.

  3. Liikuge teise lahtri juurde, vaadake iga "näppamisväärset" ideed eraldi ja sõnastage kuidas te seda oma toodete või teenuste juures kasutada saaksite.

  4. Järelduste tegemiseks - see on kolmas lahter - vaadake teise lahtri ideid (see on teie uute ideede "ehitusmaterjal"), kombineerige ja arendage neid ning pange kirja need ideed, millega tasub edasi tööd teha.

  5. Korrake samme 1-4 ka kahe ülejäänud lõuendiga.


Järgmine kord juba uus tehnika, seniks aga proovige ja jagage seda ka sõpradele-tuttavatele!

Lisa kommentaar

Email again: