Filtreeri postitusi

Kuidas päriselt ajurünnakut läbi viia?

„Teeme ühe ajurünnaku!“ - on ettepanek, mida moodsas kontoris kuuleme. See aga mis järgneb on on üheskoos arutamine, millel on süsteemse ideede loomise ja arendamisega üsna vähe ühist. Seda saab teha paremini!


Tõsi, paljudes olukordades on vaidlemine ja arutamine mõistlik viis ühisele arusaamisele jõudmiseks. Käesoleva kirjatüki mõte on aga anda mõned praktilised näpunäited olukorraks kui tundub, et sellest jääb väheks. Ja seda tuleb ette ka parimates meeskondades - me kõik takerdume aeg-ajalt harjumustesse ja mustritesse ning jätkame varem edu taganud tegevustega isegi siis kui on juba selge, et need enam sama edukalt ei toimi.

Otsid läbimurret? Aga palun - see tööriist aitab ajurünnaku ideedele "vinti juurde keerata"

Nendite ajurünnaku lõpus, et koosolek oli tore, aga otsitud läbimurdelisi ideid ei tulnud?

Kuidas seda olukorda muuta? Enamasti ei toimi kui lihtsalt soovitate osalejatel ka lennukamaid ideid välja valida. Miks? Sest ega keegi enda arvates ei vali kuivi ja igavaid ideid - ikka enda arvates parimaid.

Mis siis lahendus on?

10 nõuannet kuidas muuta ajurünnak tulemuslikumaks ja saavutada oma ärieesmärgid kiiremini

Kuidas korraldada tõhus ajurünnak, milliseid vigu vältida ja mida silmas pidada?  Kust üldse tulevad läbimurdelised ideed? Sellised, mis aitavad ületada klientide ootusi, muudavad sektoris siiani valitsenud arusaamasid ning defineerivad ümber konkureerimise alused sinu valdkonnas või, miks mitte, aitavad käivitada nutika kommunikatsioonikampaania?

Muidugi juhtuvad mingid asjad juhuslikult, iseeneslikult või hoopis geeniuse sisekaemusest ja visioonist. Kes ei oleks kogenud, kuidas suurepärane lahendus tekib duši all, koeraga jalutades või trenni tehes? Enamasti arvame, et seda protsessi ei saa juhtida ning sellele ei saa loota. Selles on omajagu tõtt, aga olukord pole siiski mustvalge. Loovust saab vallandada!

Allpool on kirjas 10 nõuannet, mis aitavad sul oma ajurünnaku muuta tõhusamaks.

Kui palju punki on Sinu meeskonnas?

A punk is someone who knows how to ask the world uncomfortable questions and does everything possible to make sure the world can’t cop out of answering those questions. A punk is a person who lives and breathes astonishment. Astonishing other people and astonishing yourself.
- Pussy Riot

Kuidas genereerida "lambi ideid"?

Mõnikord jõuab ajurünnak hetkeni kui saate aru, et arutelus on liiga palju "aju" ja liiga vähe "rünnakut", Teiste sõnadega - kõik on liiga analüütilised ning uusi lahendusi ei leita. Mida teha?

Arhiiv