Filtreeri postitusi

Kuidas tunda ära otsustamist vajav olukord?

mm
"Lavatagusel alal ei tohi olla ühtegi pruuni M&M’i kommi, vastasel korral jäetakse kontsert ära ja korraldaja tasub täies ulatuses kompensatsiooni." See oli megabänd Van Haleni poolt kontserdikorraldajatega sõlmitavas lepingus paragrahv 126.

Mis see siis on? Jabur kapriis? Mitte päris.

Kuidas parandada otsuste kvaliteeti?

otsustamine
Juhina on otsustamine su kõige olulisem töö ning ka kõige riskantsem - iga vale otsus võib saatuslikuks saada. Aga kust tulevad valed otsused ning kuidas parandada otsuste kvaliteeti?

Üks on selge - keegi ei tee halbasid otsuseid sihilikult. Enamasti on põhjuseks kas puudulik info või info vale tõlgendamine - mõtle kasvõi erinevatele tajuvigadele, millest ka varem oleme kirjutanud. Siin aga pakume lihtsa ja kiirelt rakendatava metoodika otsuste kvaliteedi parandamiseks.

Motivatsioon, otsustamine ja asjade ära tegemine

Motivatsioon on huvitav nähtus - see "pehme" faktor sageli määrab, kas ajad tehakse ära või mitte.

Üks vana lihtne lugu rääkis selles, et kolm konna istuvad kivil, üks otsustab ära hüpata. Mitu konna jäi kivile? Kaks? Vale vastus - õige vastus on kolm kuigi enamus inimesi pakub esimesena vastuseks kaks. Hiljem saavad muidugi kõik aru, et otsus ära hüpata ei tähenda, et konn ka tegelikult ära hüppas.            

Arhiiv