Kommenteeri

Uus ärimudel - rõivatööstuse Uber

Tänaseks on kõik kuulnud Uberist, Air Bnb-st või muudest jagamismajanduse ärimudelitest. Mõni aeg tagasi kirjutasime kuidas sama ärimudelit rakendatakse mööblitööstuses.

Aga oskad ette kujutada, et ka moerõivaid võiks kuumaksu alusel rentida? Prada ja Gucci nädalaks selga ja kui tüdined, siis viid tagasi. Või mitte ei tüdine, aga raha saab otsa? :-)
Just seda pakub USA firma Rent the Runway.


Esmapilgul ei tundu usutav ja loogiline? Air Bnb ja Uber ka alguses ei tundunud. Rõivatööstuse inimesed ütlevad, et arvestades millenialsi pealekasvu ei saa üldse välistada sellise idee elujõulisust.

Üks uuring näitas, et keskmisel britil on kodus 57 riideeset, mida ta ei kanna. Igal hommikul kulutab ta 15 minutit, et valida, mida ta sellel päeval kannab. Keskmine inimene kannab ainult 44% oma rõivastest. Seda saaks muuta arukamaks, usub Rent the Runway.

Nende juures saad valida erinevate pakettide vahel, aga näiteks 159 dollarilise kuumaksu eest saad võtta neli asja (rõivad või aksessuaarid) korraga ning neid nii tihti vahetada kui ise soovid. Transport, puhastus ja kindlustus on hinna sees. Hind ilmselt pole juhuslik - aastane kulu on umbes sama kui keskmisel ameeriklasel on aastane riiete otsmise kulu. Vahe on selles, et Sina kannad disainrõivaid ja need on kogu aeg uued ning puhtad. Juba hakkab mõistlikult kõlama, kas pole? Ilmselt küll, sest nende aastakäive on jõudnud juba üle 100 miljoni dollari.

Loo moraal?

Kui juba eksklusiivsed brändirõivad on osa jagamismajandusest, siis on see Sinu äris ka võimalik. Milline ärimudel peaks olema, et saaksid sama loogika järgi äri ajada? 

Lisa kommentaar

Email again: