Kommenteeri

Ideede genereerimise tehnika: 100 idee meetod

Tead seda tunnet kui oled just enda arvates heale ideele tulnud? Vahet pole kas see tuli sulle üksinduses või ajurünnakul. Tuju läheb ikka heaks ja oled kindel, et lahendus on käes. Tuttav? Mul on sulle halb uudis - enamus meist peavad seda heaks seetõttu, et oma joovastuses me ei näe selle negatiivseid külgi - nagu armunud inimenegi.

Aga selle vastu on rohtu - allolev tehnika aitab ideid edasi arendada. 

 
Olemuselt on see lihtne, kuigi jah - kasutada seda siiski väga lihtne ei ole:
  1. Osta endale märkmik ja pane sinna kirja idee number 1. Kui vaja võid teha juurde jooniseid vmt.
  2. Keera järgmine lehekülge ja arenda sellest esimesest ideest uus versioon, piisavalt erinev, et panna see kirja ideena number 2.
  3. Seejärel tee sellest teisest ideest edasiarendus, mille saaksid panna kirja kolmandana.
  4. Said ilmselt loogikast aru - jätka samal viisil. Peale umbes paarikümne idee kirja panemist saabub punkt kui tundub, et enam ei tule midagi uut ega väärtuslikku. Tegelikult siin alles hakkab huvitavaks minema - selle tehnika iva seisneb iga hinna eest idee edasi arendamises ning seeläbi tavalistest mõtetest läbi murdmises ja piiride laiendamises. See raske koht enamasti markeerib just selle piirini jõudmist. Soovitus on lihtne - jätka nui neljaks seda ideede arendamist kuni saja ideeni. Vihje: seda ei pea kõike järjest tegema. Vihje #2: ära jumala eest mõtle ideede headusele, lihtsalt tulista.
  5. Seejärel vali välja 7-10 parimat ja teised unusta ära. Katsu nendest pooled omakorda maha tõmmata. Garanteerin, et 3-5, mis sul alles on, on palju paremad kui esimesed algselt kirja saanud ideed.


Me aitame ideed kasvama panna. Kuidas? Aidates vahetada vaatenurka. Kui arvad, et me saame abiks olla, siis võta ühendust ja räägime.

Lisa kommentaar

Email again: