Filtreeri postitusi

Turismiettevõtete ärimudel ja kliendi teekond: kuidas saad oma ärimudeli uudseks ja teenuse lihtsamaks teha?

Eesti turismisektoril läheb hästi - turistide arv kasvab, avatakse uusi objekte. Ajad on head. EAS pakub turismisektorile ärimudeli arendamiseks toetust, mille eesmärk on aidata sektoril suurendada lisandväärtust ning anda turistidele põhjust ka Tallinnast väljapoole liikuda. 

Panime siia postitusse kirja nõuanded, tööriistad ning 10+ inspireerivat näitet turismisektori ärimudeli arendusideede leidmiseks.

Hoiatame juba ette - see on pikk postitus, aga umbes 15 minuti pärast on sul olemas päris hea tööriistakast oma turismiettevõtte ärimudeli uuendamiseks. Kui vajad aga veel täpsemat abi, siis vaata seda teenust.

turismi ärimudeli toetus eas

McKinsey soovitused kuidas muuta koosolekud efektiivsemaks

On Sul koosolek jälle tulemas? Kui palju Sinu nädalast võtavad koosolekud? MySpotit asutaja Hardi Kinnas ütleb, et maailmas raisatakse koosolekutel summa, mis on võrdne Eesti 45 riigieelarvega ning keskmine juht istub 40 tunnisest töönädalast 28 tundi koosolekutel.

Jah, koosolekud ja otsused on juhtimise lahutamatud osad ning neid ära jätta ei ole arukas. Siiski ütlevad paljud juhid, et koosolekuid on nende päevakavas liiga palju ning koosolekutel kulutatud aeg ei ole alati kõige efektiivsem.

Allpool vaatame, mida uuringud koosolekute kultuuri ja efektiivsuse kohta räägivad ning jagame ka soovitusi, mis aitavad Sinu meeskonnal kohe koosolekud efektiivsemaks muuta ning seega nii raha kui aega säästa.

Kuidas delegeerida: 9 kokkulepet delegeerimise kvaliteedi tõstmiseks sinu meeskonnas

Delegeerimine on meeskonna parima soorituse ja suurte eesmärkide elluviimise jaoks kriitiline oskus - aitab ühtedel vabastada aega ning annab teistele võimaluse arendada. Tulemuslik delegeerimine ei ole aga oskus, mis iseenesest tekiks - see vajab sobivat organisatsioonikultuuri, ettevalmistust, täpsust, selgust, usaldust ja head inimeste tundmist.

Hea delegeerija saab oskusliku delegeerimisega ka paremini muudatusi juhtida, sest muudatuste korral on delegeerimise kaudu võimalik inimesi kaasata nii, et muudatuste läbiviimine ei tekita asjatut vastuseisu.

Allpool on kirjas delegeerimise 9 kuldset kokkulepet, mida oleme konsultatsiooniprojektide raames vahel sõlminud nendes meeskondades, kes muudatuste juhtimise parandamiseks, hakkavad teadlikult delegeerimisoskust arendama. Võtke ja vaadake üle, täiendage ja kleepige seinale :-).


"Ideas are nothing, execution is everything" - on jama

ideekast
"Ideas are nothing, execution is everything" - on üks järjekordne tühiterminoloogia meistriklass, millele komistad üsna kiirelt kui loed ingliskeelset ärimeediat, eriti sotsmeediat.

Klaarime selle asja nüüd ära :-).

Arhiiv

STOP!