Filtreeri postitusi

Moderaatori kogemus: kaugtöö ja videokoosolekute ajastul suure osalejate hulgaga arutelu modereerimine

Kaugtöö on muutnud meie hoiakuid - videokonverentsid ja veebikoosolekud on tulnud, et jääda

Allolev moderaatori kogemus on kirja pandud viimase poole aasta jooksul toimunud erinevate suurte veebikoosolekute modereerimiste põhjal.

See aitab sind olukorras, kus pead suure hulga osalejatega viima läbi videokonverentsi (olgu selleks siis arutelu, ajurünnak või kaasamisüritus), sest mingil põhjusel ei ole otstarbekas neid inimesi ühte ruumi kutsuda. Ega vahet ei ole, kas see ebaotstarbekus on seotud COVID-19 viirusega või ebamõistliku ajakuluga. Usun muide, et seda viimast me tunnistame tänaseks põhjusena palju rohkem kui varem - viirusega koos elamine on andnud tunnetuse ja arusaamise, et sageli saab asju teha ka kaugtööna veebikoosolekul.

Moderaator on oluline - iga veebikoosolek või videokonverents on tulemuslik ainult siis kui seda juhtida täpselt

Sellest kuidas viia Zoomi, Teamsi või Google Meet keskkonnas läbi videokoosolekuid, on kirjutatud palju - ei hakka neid asju siin üle kordama, vaid keskendun suure osaleja arvuga virtuaalsete arutelude läbiviimisele. Loomulikult on nendel mitmeid ühiseid jooni - näiteks selge eesmärk, päevakava ja täpne juhtimine või ka "mikker-kinni-kaamera-lahti" soovitused - aga loomulikult on ka erinevusi. Viimastest siis kirjutamegi.

Ambitsiooni maatriks - innovatsiooni suurim takistus on heade ideede ära tundmine, mitte ideede puudus

Määramatus ja innovatsioon

Usun, et enamus nõustuvad - ajad on keerulised ja põnevad - innovatsiooni kiirus on tohutu, maailmamajanduses olid segased ajad juba enne koroonat (ja viimane lisas suure hulga ebamäärasust juurde), eri riikides käivad avatuse ja suletuse tasakaaalu diskussioonid, kliimamuutused on vaieldamatult suur väljakutse. Loetelu võiks jätkata.

Ootus selles määramatuses aga on, et Sina juhina teed õigeid strateegilisi järeldusi ja otsuseid - kuhu meie valdkond liigub, millele me tootearenduses panustame, kus näeme võimalust innovatsiooniks?

Pakume selles postituses välja mitmed tööriistad selliste olude jaoks.

Milline on teie väljaspool mugavustsooni asuv visioon? Siin on tööriist selle loomiseks - Cover Story Vision

Mis on selle postituse eesmärk ja miks üldse visiooni loomisega vaeva näha?

Sul on juhina vinge visioon ja Sul on soov panna oma inimesed selle suunas liikuma? Sel juhul on Sulle abiks mõni aeg tagasi kirjutatud postitus, kus oli juttu selgete eesmärkide ja mõõdikute kaudu meeskonna juhtimisest. Käesolevas postituses aitame Sind olukorras kui see ühtne visioon alles vajab loomist.

Natuke taustast - kas pole mitte nii, et esimest korda peale tööstusrevolutsiooni elame me ajal, kus minevik annab meile vähe aimdust sellest, milline tulevik meid ees ootab? Meie Loovusaidas usume, et järgmise kümnendi jooksul jäävad ellu meeskonnad, kes mõtlevad eristuvalt ning seavad kahtluse alla kõik senised praktikad. Miks asjad on nii nagu nad on? Kuidas need homme muutuvad? Mille mõjul? Kuidas meie selle valguses saavutame oma eesmärgid? Kuhu me üldse tahame välja jõuda? Teiste sõnadega - edukamad on need, kes suudavad luua selgema pildi oma tulevikust.

visiooni ja strateegia loomise töötuba

Teadusuuring: jalutamine suurendab ajurünnakul osalejate loovust

All truly great thoughts are conceived by walking.
- Friedrich Nietzsche

Kuidas muuta ajurünnakud loovamaks, uuritakse aeg-ajalt meilt ikka. Nüüd ütlevad teadusuuringud, et üks lahendus on lihtsamast lihtsam - tehke ajurünnakusse vahepeal paus ja minge jalutama.

Nimelt leidsid Stanfordi ülikooli teadlased eesotsas Marily Oppezzo ja Daniel L. Schwartziga, et jalutamine suurendab inimeste loovus. Nad viisid selle hindamiseks läbi neli teaduseksperimenti, mille kokkuvõte on koondatud dokumenti "Give your ideas some legs". Lühidalt võime öelda, et loovus avaldub juba jalutuskäigu ajal ning mõnda aega peale seda, leidsid nad.

ajurünnak ja jalutamine


8 teadusuuringut, mis annavad põhjust oma töökorraldus läbi mõelda

Visalt elab veendumus, et kellast-kellani tööpäev on retsept organisatsiooni edule. Industriaalajastul see kindlasti nii oligi - muu töökorraldus polnud mõeldav. Täna on see aga vaid üks mitmest võimalusest.

Kuna teema on asukohavaba töötamise plahvatusliku kasvu ajal taas päevakorda kerkinud ning paljud mõtestavad organisatsioonikultuuri ja töökorraldust, siis korjasime siia postitusse kokku teadusuuringute nopped, mida oleme aastate jooksul märganud ja mis on ehk abiks sellel mõtestamise teekonnal.

Kupland - kaugtöö koostöövõrgustik

Arhiiv

STOP!