Filtreeri postitusi

NufNuf asutaja Aivar Roop: kasvuambitsiooni on Eesti loomemajanduses vähe

Sähvatuse podcasti seekordne külaline on lemmikloomabränd NufNuf asutaja Aivar Roop.

Räägime näiteks sellest kui põhjaliku ideede salvestamise süsteemi on Aivar firmas loonud, milleks nad kasutavad moodboard’i, kes kuuluvad tema loometiimi, miks Aivar pardaajakirjast lehti välja tõmbab ja kuidas ta analüüsib tundide viisi oma valdkonna 2000 ettevõtet.

Kuidas kliendi hirmu märkamine ja lahendamine aitas müüki suurendada

Ühe Poola karastusjookide tehase juhid, kes olid teenusedisainist inspireeritud, otsustasid minna raudteejaamadesse, kus asusid nende müügiautomaadid, jälgima rongi ootavate inimeste käitumist, et otsida vihjeid müügitulemuste parandamiseks.

Kuidas päriselt ajurünnakut läbi viia?

„Teeme ühe ajurünnaku!“ - on ettepanek, mida moodsas kontoris kuuleme. See aga mis järgneb on vaidlemine ja üheskoos arutamine, millel on süsteemse ideede loomise ja arendamisega üsna vähe ühist.


Tõsi, paljudes olukordades on vaidlemine ja arutamine mõistlik viis ühisele arusaamisele jõudmiseks. Käesoleva kirjatüki mõte on aga anda mõned praktilised näpunäited olukorraks kui tundub, et sellest jääb väheks. Ja seda tuleb ette ka parimates meeskondades - me kõik takerdume aeg-ajalt harjumustesse ja mustritesse ning jätkame varem edu taganud tegevustega isegi siis kui on juba selge, et need enam sama edukalt ei toimi.

Kuidas olla nutikam? Tegele erinevate asjadega, soovitab uuring

Multasking on parim viis mõlema töö tuksi keeramiseks, ütleb tekst tassil. Nii on!

Aga kui sa ei proovi neid asju samal ajal teha, vaid tegutsed korraga mitmes valdkonnas või mitme piisavalt erineva projektiga, siis maksimeerid tõenäosust luua midagi erakordset!

Uusi vanasõnu

Hämmastav kui palju on meil vanasõnu loovusest.

Kas pole?

Näiteks - loovaid toimetusi ära viska homse varna.

Arhiiv

STOP!