Filtreeri postitusi

Kus tulevad head ideed? Duši all? Saunas?

In the shower, with the hot water coming down, you’ve left the real world behind, and very frequently things open up for you. It’s the change of venue, the unblocking the attempt to force the ideas that’s crippling you when you’re trying to write. / Woody Allen
Nii selgitab Woody Allen kuidas talle duši al ideed tulevad. Oled kogenud, et head ideed tulevad duši all? Psühholoog Scott Barry Kaufman väidab oma rahvusvahelisele uuringule tuginedes, et 72% inimestest on seda kogenud. Ta läheb veel kaugemale ja väidab, et tööl ei leia nii paljud inimesed häid ideid :-). 

McKinsey soovitused kuidas muuta koosolekud efektiivsemaks

Otsused on juhtimise lahutamatu osa ning koosolekud on kohad, kus sageli otsuseid tehakse. Paljud juhid ütlevad, et koosolekuid on nende päevakavas rohkem kui tahaks ning koosolekutel kulutatud aeg ei ole alati kõige efektiivsem. Muuseas - üks suur Eesti organisatsioon tegi analüüsi kui palju e-maile saadavad koosolekul osalejad koosoleku ajal - selgus, et koosolekud olid kõige intensiivsem e-mailide saatmise aeg tööpäevas...

Joonistus: Valdek Alber

9 nõuannet loovate ruumide disainimiseks - Loovusaida kogemus

Ruume, olgu see siis kontor, seminariruum või muu töökeskkond, kiputakse vaatama eelkõige kui kulu. Uuringud on aga näidanud otsest seost ruumide ja produktiivsuse vahel.

Me pole sisearhitektid. Allolev põhineb sellel, mida oleme ajurünnakustuudios katsetanud - oma ruumide sisustamiseks oleme kolanud blogides, lugenud artikleid ja raamatuid, katsetanud, jälginud meie külalisi, neid teraselt kuulanud ning nendelt õppinud. Nüüd tahtsime enda jaoks ära sõnastada põhimõtted, millel meie ruumid tuginevad. Ja siis tekkis mõte, et jagaks neid ka teistele - lihtsalt inspiratsiooniks.

7 harjumust, mis tapavad su loovuse

On kaks suurt klišeed - esimene ütleb, et igaüks saab olla loov, teise abil sisendavad enamus endale, et nemad küll loovad ei ole. Päris täpsed pole loomulikult kumbki. Trikk aga on selles, et enamus meist saab ise valida kumb meie kohta tõesem on.

Panen allpool ritta seitse harjumust, mille muutmine aitab sul pidada enda kohta tõeseks seda esimest väidet.


5 sammu muudatuse ellu viimiseks

Kas mõtled vahel, et ideed ja lahendused, mis välja mõtlesime on toredad, aga kuidas me nüüd oma inimestele maha müüme ja ellu viime? Panime kirja mõned sammud, mis aitavad sul muudatusi süsteemsemalt ellu viia.


Enne kui allpool olevate sammude juurde lähed mõtle läbi, kes on antud muudatuse võtmeisikud, kes peavad muudatusega kaasa tulema ning vaata järgmisi samme nende inimeste peale mõeldes.

Arhiiv

STOP!