Filtreeri postitusi

Tabasid töötaja luiskamisel? Vedas!

Tabasid töötaja luiskamisel? Vedas! Kui uskuda professoreid, siis peaksid pettumuse asemel nägema võimalusi ning mõtlema kuidas saaksid seda firma arengu jaoks ära kasutada.

Vähemalt usuvad nii uuringu "Evil Genius? How Dishonesty Can Lead to Greater Creativity" läb viinud uurimisgrupp Harvardi professor Francesca Gino juhtimisel.

2017 enimloetud postitused Loovusaida blogis

Korjasime kokku selle aasta 10 enimloetud postitust. Tuhanded inimesed ei saanud ju eksida - need on kasulikud postitused :-).

Need annavad need päris hea ülevaate sellest, millega me igapäevaselt tegeleme ja oma kliente aitama - väljakutsete defineerimine ja nendele lahenduste leidmine (sh mõtlemise tehnikad selle jaoks), ärimudel ja äriloovus ning muidugi meie ajurünnakumööbel.

Meie eesmärk nende postitustega ei ole kunagi olnud esitada pikki ja akadeemilisi käsitlusi, neid on ilma meietagi palju. Me ärgitame mõtlema, provotseerimine ning räägime lugusid ja jagame võtteid meeskonna nutikamaks ja äri innovatiisemaks muutmiseks. Ja pakume sinna juurde linke ja viiteid, kus saad edasi kaevata. 

Nii plaanime ka jätkata. Aitäh teile!

Teadusuuring: õige müra kontoris tuleb meeskonna loovusele kasuks

Mulle ei meeldi avatud kontorid - ma tean, et ma olen seal vähem produktiivne. Üllatav seal juures on aga see, et ma võin vabalt kohvikus tööd tehes sattuda sellisesse tööhoogu, et ei märka midagi, mis ümberringi toimub. Kuidas Sul on?

Olen põgusalt mõelnud, et miks see nii on. Nüüd aga on teadlased avastanud, et sellel on oma loogiline põhjus. 

Tahad innovaatilisemat äri? Lammuta oma koosoleku- ja koolitusruumid

Deloitte’i Amsterdami kontoris on igal korrusel üks tuba, mille sisustuse otsustasid töötajad – enamik ruume täitus lauajalgpalli ja teiste mängudega. Lemmikloomad tööl on kasvav trend mitmel pool.

Kõik on näinud pilte Google’i või teiste tehnoloogiafirmade kontoritest – saunad, akvaariumid, lauatennis ja muu taoline, mis veel mõnda aega tagasi ei seostunud kuidagi kontoriga, on täna sageli normaalne. Miks? On maailm ära pööranud või on tegemist põhimõttelise ja sisulise muudatusega, mida meil on olnud võimalik juba mõnda aega jälgida?

Arhiiv