Tagurpidi ajurünnak – pöördlaused

Tagurpidi ajurünnak sobib uute ideede genereerimiseks olukorras, kus keegi mitte midagi uut välja pakkuda ei taha. Tagurpidi ajurünnaku metoodika oli algselt mõeldud uutest ideedest nõrkade kohtade leidmiseks, samuti juhtudeks, kui grupp on peaga vastu seina jooksnud - ideid lihtsalt pole.

Koostöö, suhete ja tööviiside paremaks muutmine võib olla keeruline - see võib kergesti muutuda isiklikuks. Kui pöörata küsimus vastupidiseks, küsides näiteks, kuidas muuta koosolek nii halvaks kui võimalik, saab kiiresti terve nimekirja asjadest, mida saaks teha tõeliselt halvasti. Aga seda, mida saab teha väga halvasti, saab teha ka väga hästi.

Millal seda kasutada?

Kasutades pöördlausete metoodikat saab loovaks mõttetegevuseks palju lähtepunkte ilma, et keegi tunneks end otseselt süüdistatuna. Kogu energia on suunatud ettepoole ning ühiselt ehitatakse platvorm asjade parandamiseks ja arendamiseks. See meetod sobib hästi kõikvõimalike suhtetüüpide puhul nii ettevõtte sees kui väljaspool seda, vastuvõtulauast juhtgrupini või kohtumisel klientidega.

Kuidas?

  1. Valige küsimus, näiteks „Mida me saaksime teha, et muuta info liikumine paremaks?“
  2. Sõnastage küsimus vastupidiselt st. pöördlausena. „Mida me saaksime teha, et info liikumine oleks nii halb kui võimalik?“
  3. Koostage nimekiri kõikvõimalikest ideedest, ettepanekutest ja aspektidest.
  4. Töötage nimekiri läbi ja muutke ideed vastupidiseks, nii et need oleksid vastuvõetavad. Nüüd olete te alguses, liikude edasi, et asjad oleks head, fantastilised ja maailma parimad.
  5. Tulemuseks on ühtlasi nii nimekiri parandusmeetmetest kui ka mõned täiesti uued fantastilised ideed ja lahendused.

Millele veel mõelda?

  • Ärge andke nimekirja koostamise ajal punktidele mingeid hinnanguid.
  • Vältige liiga vara lahenduste pakkumist.
  • Jätkake samm-sammult parandamist ning lisage, lisage, lisage.