Filtreeri postitusi

Kiired otsused ja ühised memode lugemised - Jeff Bezose viis hoida firma innovaatiline

Kas sina tead, mis on Jeff Bezos arvates üks peamisi edutegureid, miks Amazon suudab suurfirmana käituda vilkalt nagu start up ja olla maailma üks innovatiivsemaid firmasid?

Põhjus on unikaalses koosolekute pidamise metoodikas, ütleb ta ise. Nimelt on Bezos aastaid rääkinud (näiteks Fortune, Business Insider), et Amazonis on PowerPoint keelatud, sest see loob liiga lihtsa võimaluse olla pealiskaudne, kirjutada märksõnu ja lasta tekkida olukorral, kus igaüks mõistab neid erinevalt.

Tahad tootearendusideid crowdsource-ida?

Loovusait koos Loov Eesti ja partneritega korraldab 03 oktoobril Tartus ühe vahva töötoa, kus 10 disainitudengit Bezaleli kunstikoolist (Iisrael), 10 äritudengit Golmani ärikoolist (samuti Iisrael) ning 10 eestlasest osalejat aitavad Eesti ettevõtetel reaalseid tootearendusprobleeme lahendada.

10 erilist hotelli, mida saad kasutada endale tootearenduse ideede leidmiseks

Seekord me otsustasime, et jaga ühtegi tehnikat ideede genereerimiseks, vaid kaevume ühte valdkonda ja uurime, mida vahvat seal on tehtud. Puhas inspiratsioon! Valdkonnaks sai majutus. Jah, me teame, et ilmselt tegutsed sa mingis teises äris, aga sellest pole midagi - vaata neid näiteid ja küsi endalt ja oma tiimilt, et mida sama ägedat te oma valdkonnas teha saaksite? Selleks, et see lihtsam oleks oleme iga näite juurde toonud välja küsimused, millele keskenduda.

Treehotel, Harads, Rootsi

Kuidas sulle meeldiks ufo-kujuline hotellituba? Aga linnupesa? Need on ainult kaks unikaalset hotellituba (või peaks ütlema kämpingumaja?), mida "puuhotell" pakub. "Puuhotell" viitab siinjuures kohale, kus need erikujulised toad asuvad - puu otsas. Olgu ka öeldud, et tegemist ei ole mingi askeetliku teismeliste onniga, vaid pigem luksusliku öömajaga. Esimesel pildil oleva "linnupesa" lähtekoht oli luua tuba, mis on seest luksulik, aga väljast vaevu märgatav. Samal ajal teisel pildil oleva ufo idee oli just püüda väliskeskkonnas tähelepanu. 

Kust leida ideid ehk pesunaise inspireeritud disainiikoon

1918. aastal istus mees nimega Alfonso Bialetti, kes oli hiljuti naasnud kodumaale Itaaliasse, oma äsja asutatud alumiiniumnõude vabriku ees hoovis ja vaatas ühte eemal askeldavat pesunaist. Vabrik oli uus - Bialetti oli Prantsusmaal 10 aastat töötanud aluminiiumitööstuses ning Itaaliasse naastes otsustanud rajada vabriku, mis toodab sellest moodsast materjalist majapidamistarbeid. 

Pesunaise toimetamist vaadates jäi värskele vabrikandile silma pesumasin, kus kinnises anumas olev seebivesi tõusis masinas ülespoole ja puhastas sel viisil riideid. "Miks mitte kasutada sama protsessi kohvikeetmises - see aitaks kohvikeetmise muuta lihtsamaks," mõtles Bialetti. Kulus 15 aastat ja esimene toimiv mokakannu prototüüp oligi olemas ja patenteeritud.

Ideede genereerimise tehnika: 100 idee meetod

Tead seda tunnet kui oled just enda arvates heale ideele tulnud? Tuju läheb heaks ja oled kindel, et lahendus on käes. Tuttav? Mul on sulle halb uudis - enamus meist peavad seda heaks seetõttu, et oma joovastuses me ei näe selle negatiivseid külgi - nagu armunud inimenegi.

Aga selle vastu on rohtu - allolev tehnika aitab ideid edasi arendada. 

 

Arhiiv

STOP!