Filtreeri postitusi

Kust leida ideid ehk pesunaise inspireeritud disainiikoon

1918. aastal istus mees nimega Alfonso Bialetti, kes oli hiljuti naasnud kodumaale Itaaliasse, oma äsja asutatud alumiiniumnõude vabriku ees hoovis ja vaatas ühte eemal askeldavat pesunaist. Vabrik oli uus - Bialetti oli Prantsusmaal 10 aastat töötanud aluminiiumitööstuses ning Itaaliasse naastes otsustanud rajada vabriku, mis toodab sellest moodsast materjalist majapidamistarbeid. 

Pesunaise toimetamist vaadates jäi värskele vabrikandile silma pesumasin, kus kinnises anumas olev seebivesi tõusis masinas ülespoole ja puhastas sel viisil riideid. "Miks mitte kasutada sama protsessi kohvikeetmises - see aitaks kohvikeetmise muuta lihtsamaks," mõtles Bialetti. Kulus 15 aastat ja esimene toimiv mokakannu prototüüp oligi olemas ja patenteeritud.

Ideede genereerimise tehnika: 100 idee meetod

Tead seda tunnet kui oled just enda arvates heale ideele tulnud? Tuju läheb heaks ja oled kindel, et lahendus on käes. Tuttav? Mul on sulle halb uudis - enamus meist peavad seda heaks seetõttu, et oma joovastuses me ei näe selle negatiivseid külgi - nagu armunud inimenegi.

Aga selle vastu on rohtu - allolev tehnika aitab ideid edasi arendada. 

 

Kuidas korraldada offsite, millest oleks päriselt kasu?

On sul hetk aega? Katkestused on sinu meeskonna produktiivsusele kahjulikumad, kui sa arvad. Uuringud ütlevad, et 25% tööajast kaob katkestuste tagajärjel. USA-s hinnatakse katkestuste tekitatud majanduslikuks kahjuks 588 miljardit dollarit, Eestis teadaolevalt analoogseid uuringuid tehtud ei ole.

Teadusuuring: jalutamine muudab nutikamaks ja loovamaks

Jalutamine muudab inimesed loovamaks, leidsid  Stanfordi ülikooli teadlased eesotsas Marily Oppezzo ja Daniel L. Schwartziga kui nad olid selle hindamiseks läbi viinud neli teaduseksperimenti, mille kokkuvõte on koondatud dokumenti "Give your ideas some legs". Loovus avaldub juba jalutuskäigu ajal ning mõnda aega peale seda, leidsid nad.


Kõigepealt natuke keerulist tausta (aga võid selle lõigu vahele jätta ja leppida teadmisega, et metoodika on usaldusväärne) - eksperimentides kasutati loovuse mõõtmiseks kahte üldlevinud testi - GAU ja CRA test. Esimene nendest mõõdab divergentset ehk hargnevat mõtlemist - probleemile rohkem kui ühe lahenduse pakkumise võimet. Teine mõõdab konvergentset ehk koondavat mõtlemist - probleemile lahenduse otsimist eeldusega, et olemas on vaid üks õige lahendus või vastus; näiteks parima lahenduse välja valimise võimet suure hulga võimalike lahenduste seast.

Esimeses eksperimendis võrreldi osalejate tulemusi nii kui nad istusid või trenažööril kõndisid - 81% osalejatest kasvas kõndides võime leida uudseid lahendusi ning 23% langes kõndimise ajal võime valida välja ühte lahendust.

Arhiiv

STOP!